Bezrobotni szturmem podbijają banki w Pabianicach

Bezrobotni szturmem podbijają banki w Pabianicach

Co jest tego głównym powodem? Oczywiście gotówka. Jednak wcale nie chodzi tutaj o wzięcie kredytu, czy pożyczki.. Jeżeli jesteście ciekawi, w jakim celu pabianiccy bezrobotni udają się licznie i ochoczo do placówek bankowych, zapraszam do dalszej lektury.

Do banku po…. środki finansowe

A te mogą pochodzić przede wszystkim z wynagrodzenia. I to jest właśnie główny cel, dla którego osoby pozostające bez zatrudnienia udają się licznie do placówek bankowych. Nie od dzisiaj wiadomo, iż cała branża finansowa charakteryzuje się olbrzymią rotacją pracowników, zwłaszcza z sektora bezpośredniej obsługi klienta. Powodem  jest wysoki poziom stresu. A ten wynika zarówno ze strony wysokich targetów, które wyznaczają pracownikom banki, jak i klientów, którzy bywają mniej lub bardziej roszczeniowi i niegrzeczni. W skrajnych przypadkach dochodzi nawet do wyzwisk i obelg pod adresem bankowców.

Wymagania coraz niższe

Jak pokazują ostatnie badania, wymagania stawiane potencjalnym pracownikom banków są coraz niższe. Zdaniem kadry managerskiej wynika to z faktu, iż placówki samodzielnie szkolą przyszłych współpracowników. Często wykorzystują także zorganizowane szkolenia wyjazdowe np. w stolicy. Jednak w praktyce okazuje się, że pomimo dużego zainteresowania, w Pabianicach nadal są wolne wakaty do pracy w bankach.

Podsumowując, pabianickie banki oferują zatrudnienie. Z jednej strony jest to praca wymagająca i bardzo odpowiedzialna. Z drugiej jednak jest pracą o charakterze biurowym, co dla wielu osób ma olbrzymie znaczenie.

Dodaj komentarz