Czas na własny biznes w Pabianicach

Czas na własny biznes w Pabianicach

Przedsiębiorczości nie można się nauczyć, z nią trzeba się po prostu urodzić. To mylne przekonanie przez wiele lat funkcjonowało na terenie miasta. Jego mieszkańcy postanowili położyć mu kres. W jaki sposób? O tym poniżej.

Od chłopa do pana

Jeszcze przed wiekami zmiana statusu społecznego należała do jednej z najtrudniejszych w życiu. Na szczęście te niesprawiedliwe czasy już dawno minęły. W dzisiejszej dobie nie istnieje coś takiego, jak brak możliwości prowadzenia własnego biznesu. Liczą się tylko chęci. Skąd je wziąć?

Edukacja od podstaw

Pierwszym podstawowym źródłem, które winno uczyć przedsiębiorczości jest najbliższe otoczenie tj. dom i szkoła. To właśnie te dwa miejsca mogą zaszczepić w młodym człowieku apetyt na biznes. Dlatego w Pabianicach działa cały szereg inicjatyw, które mają na celu promowanie przedsiębiorczości w mieście.

Równe szanse

Kolejnym źródłem, które kształtuje młodych ludzi (i to nie tylko w Pabianicach) jest internet. Co ciekawe to świat, w którym każdy uczestnik ma takie same szanse. Różnego rodzaju treści publikowane w sieci uczą i odpowiadają na wiele pytań, które pojawiają się na etapie zakładania własnej działalności gospodarczej w mieście.

Sąsiad zza płotu

Ostatnim medium, które przyczynia się do aktywizacji zawodowej, jest lokalne społeczeństwo. Tak się składa, że w Pabianicach działa całkiem sporo mniejszych i nieco większych biznesów.

Dodaj komentarz