Pokochaj Tomaszów Mazowiecki tak, jak jego mieszkańcy

Pokochaj Tomaszów Mazowiecki tak, jak jego mieszkańcy

Czwarte, co do liczby mieszkańców, a szóste pod względem powierzchni miasto województwa łódzkiego. Dogodna lokalizacja, bo położone zaledwie 50 km od Łodzi, a 100 km od stolicy. Jednak mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego nie muszą odbywać aż takich podróży do pracy.

Metropolia ma całkiem sporo do zaoferowania

 Miasto należy do Łódzkiej Strefy Ekonomicznej tj. jednej z czternastu stref tego typu w Polsce. Swoim mieszkańcom oferuje zatrudnienie w takich sektorach jak: przemysł mineralny, spożywczy, elektromaszynowy, metalowy, logistyka i różnego rodzaju usługi. Warto zaznaczyć, że swoje oddziały lub zakłady produkcyjne ma tutaj kilka dość znanych spółek. Poza tym kwitnie tu handel w licznych centrach handlowych. Dzięki temu istnieje możliwość, nie tylko wybrania się na zakupy w dogodnej porze, ale również ubiegania się o pracę. Co za tym idzie, studenci uczelni, których kilka filii mieści się w Tomaszowie Mazowiecki, nie są skazani na brak zatrudnienia. Ponieważ właściciele sklepów sieciowych i nie tylko bardzo chętnie zatrudniają młodzież.

A to ciekawe

Czy wiesz, że mieszkańcy miasta są z natury osobami dość przedsiębiorczymi? Pierwsze duże zakłady przemysłowe powstały tu już w latach pierwszej wojny światowej. Na początku było 4 fabryki i aż 85 innych zakładów. Wtedy też w mieście zaczęli się osiedlać kolejni emigranci z odległych terenów wiejskich. Przybywali bardzo często z całymi rodzinami. Wszystko działo się w poszukiwaniu pracy i zapewnieniu sobie oraz swoim bliskim dogodnych warunków życia.

Komentarze

 1. Przeważnie większość mieszkańców lubi swoje miejsce zamieszkania.

  1. Z reguły tak jest

  2. Znam też takich, którzy nie lubią swojego miasta 😉

   1. Każdy ma swoje powody.

  3. To czemu tak dużo osób przeprowadza się do większych miast?

   1. W dużych miastach są większe perspektywy i to jest głównym motywatorem do przeprowadzki.

    1. Zależy kto co lubi. Niektórzy to właśnie z większych miast przeprowadzają się do mniejszych.

     1. Oczywiście, preferencje są różne.

Dodaj komentarz