Mikołajki w pracy – czy losowanie prezentów ma sens?

Grudzień to dla wielu osób wspaniały czas. Śnieg, świąteczne ozdoby, światełka, rodzinne spotkania i oczywiście prezenty. Czy warto również celebrować w pracy Mikołajki? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Wiele firm z miejscowości Koluszki w województwie łódzkim decyduje się na świętowanie Mikołajek. W tym czasie organizują dla swoich pracowników spotkania, na których ci mogą się zintegrować, spędzić miło czas, a także wręczyć sobie wzajemnie drobne upominki. No właśnie, bo tutaj chodzi również o losowanie prezentów pomiędzy pracownikami. Czy warto się decydować na ten krok?

Losowanie prezentów w pracy – czy to dobry pomysł?

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że na losowanie prezentów z okazji Mikołajek decydują się zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstw. Jest to dość powszechny zwyczaj również w Polsce. Nic w tym dziwnego, w końcu każda osoba lubi dostawać prezenty, a więc tego typu okazje zdecydowanie warto wykorzystać w pozytywny sposób.

Tego typu akcje zdecydowanie mają sens, tylko muszą być przeprowadzone we właściwy sposób. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, żeby żaden pracownik nie poczuł się urażony, a więc najlepiej już na samym początku ustalić kwotę, do jakiej poszczególne osoby będą kupować sobie upominki.

Dodatkowo warto podpytać poszczególne osoby o ich preferencje. Dotyczy to w szczególności nowych pracowników. Jest to bowiem najlepszy sposób na to, żeby dowiedzieć się po prostu, co chciałaby otrzymać. Warto o tym pamiętać, ponieważ tylko dzięki temu można zyskać pewność, że każdy będzie zadowolony tego wyjątkowego dnia.

Dodaj komentarz