Wykorzystanie obcych korzeni w Zelowie

Wykorzystanie obcych korzeni w Zelowie

Miasto jest jednym z tych ośrodków, które swój rozwój zawdzięcza obcokrajowcom, a konkretnie Czechom. A czemu by tak nie wykorzystać tego faktu? W jaki sposób? O tym poniżej.

Sentyment pozostaje

Jak pokazują badania przeprowadzone wśród ludności czeskiej, faktycznie myślą oni bardzo pozytywnie o naszym mieście. Głównym powodem jest fakt, iż to właśnie tutaj żyli i działali ich przodkowie. To właśnie w Zelowie był ich dom. Czy chcieliby przyjeżdżać tu regularnie i pokazywać swoim dzieciom i wnukom te ziemie? Jak najbardziej. Mało tego, przybywając mogą chętniej zostawiać tu pieniądze.

Początek machiny proturystycznej

Powyższe działania mogą stanowić rozpoczęcie mechanizmu, który ma na celu zapoczątkowanie turystyki. Może być to kierunek nieco inny, bo czeski. Tak, zgadza się. W mieście, które swój rozwój zawdzięcza Czechom, można serwować czeskie potrawy, grać czeską muzykę i sprzedawać czeskie pamiątki.

Ktoś chętny?

Zaintrygowanych taką formą promocji i rozwoju miasta zdecydowanie nie zabraknie. Wśród przybywających turystów można nie tylko spodziewać się tych zagranicznych, ale przede wszystkim Polaków. Może to stanowić dla nich niecodzienną formę rozrywki i poznawania obcej kultury. A co ciekawe, taka lekcja historii jest możliwa bez wyjazdu z Polski. Przedsięwzięcie jest zdecydowanie dla odważnych. Niemniej skutki rozpoznawalności miasta na arenie międzynarodowej mogą być olbrzymie.

Dodaj komentarz