Każdy pomysł jest lepszy od jego braku

Każdy pomysł jest lepszy od jego braku

Najlepiej jest siedzieć cicho i nie mieć żadnych pomysłów. Przecież wszystko związane jest z koniecznością podejmowania ryzyka. Niekiedy dość sporego. Poza tym wszystko wymaga nakładów ciężkiej pracy. Tak twierdzą pesymiści. A co na to optymiści w Zelowie? Zapraszam do dalszej lektury.

Spróbuj, aby móc ocenić

Wiadomo, że każda nowa sytuacja bywa na początku stresująca. Nie można jednak oceniać nowości bez wypróbowania jej. Ponieważ tylko próba pozwoli na relatywną ocenę. Tak samo jest też z biznesem, czy konkretną branżą. Jeżeli nie spróbujemy, nie oceniajmy. Nawet jeżeli komuś się nie udało, nie oznacza to, że nam również ma się nie udać. Takie właśnie nastawienia można zaobserwować w relacjach ze znajomymi. Pesymiści twierdzą, że jeśli ich znajomym się nie powiodło w biznesie, to im także. Przez wzgląd na to nie podejmują oni próby. W efekcie tracą bezpowrotnie swoją szansę na awans, czy start z własnym przedsięwzięciem.

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki

To kolejne przekonanie, w które wierzy zdecydowana większość społeczeństwa. Rzeczywiście błędem jest powielanie tych samych zachowań i oczekiwanie innych efektów. Jednak w biznesie jest tak, że wszystko się zmienia. Zarówno otoczenie rynkowe, oczekiwania klientów, jak i nasza wiedza w danej materii. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli w przeszłości jakiś biznes się nie powiódł, może wyjść tym razem. Wszystko zależy od wielu zmiennych czynników.

Dodaj komentarz