Praca u bram stolicy województwa

Praca u bram stolicy województwa

W centrum Polski, zaledwie 9 km od Łodzi, leży Konstantynów Łódzki. Miasto, które liczy mniej niż 20 tysięcy mieszkańców. W aglomeracji widoczne są wpływy ze stolicy województwa. Przede wszystkim, dość duży jest odsetek ludzi, którzy decydują się na podjęcie ryzyka i otwarcie własnego biznesu. Działalność gospodarczą prowadzi tu blisko 2000 podmiotów. Poza tym widoczna jest też większa, niż w bardziej oddalonych rejonach, liczba osób, które są rozwiedzione.

Bezrobocie rozwiązuje się samo

Jest to ośrodek przemysłowo-usługowy z rozwiniętym przemysłem: włókienniczym, odzieżowym, drzewnym oraz spożywczym. Sposobem na walkę z ewentualnym brakiem pracy, jest bliska odległość do Łodzi, która stanowi serce całego województwa.

Czyli po pierwsze duża aktywność i duch przedsiębiorczy wśród mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego. Po drugie ranga miasta jako ośrodka usługowo – przemysłowego. Po trzecie możliwość łatwego (niewielki dystans) podjęcia pracy w mieście stołecznym. Wreszcie po czwarte, duży odsetek użytków rolnych (68%), a także leśnych (11%). Mają one wpływ na rozwój i funkcjonowanie rolnictwa oraz leśnictwa. A wiadomo, że dla rolników nie ma lepszego rynku zbytu niż położona nieopodal stolica województwa. Dlatego widok osób, które jadą w kierunku Łodzi, aby na ryneczku sprzedawać swoje artykuły rolno-spożywcze, nikogo nie dziwi.

Komentarze

  1. Dużo osób ucieka z Konstantynowa do Łodzi do pracy

  2. a ja wolę mniejsze miasto

    1. Zgodzę się z Tobą 😉

  3. Duże miasto daje większe możliwości rozwoju.

    1. Zgadza się, w dużym mieście możliwości jest więcej. Jednak w małej miejscowości także można się rozwijać.

Dodaj komentarz