Inwestycja w nieruchomości sposobem na biznes

Inwestycja w nieruchomości sposobem na biznes

Zakup ziemi, wybudowanie domu lub kupno mieszkania to punkt niemal obowiązkowy dla każdego gospodarstwa domowego. W końcu gdzieś trzeba mieszkać. Są też i tacy, którzy decydują się na wynajem. W Konstantynowie jest pewien odsetek mieszkańców, dla których rynek nieruchomości okazał się strzałem w dziesiątkę. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Na przedmieściach Łodzi

Pierwszym czynnikiem, który sprzyja podejmowaniu inwestycji w nieruchomości, jest sama lokalizacja miasta. Tylko 9 km to dystans, który dzieli stolicę województwa od Konstantynowa Łódzkiego. To bardzo niewiele. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę fakt wynikający z różnicy w cenie za m2 mieszkania. Jest ona spora. Dlatego mieszkańcy postanowili wykorzystać ten fakt.

Biznes kwitnie

Opłacalne jest tutaj zarówno budowanie nowych domów i mieszkań (liczba chętnych jest dość wysoka), jak również kupno własnego m4 na rynku wtórnym. Na nim także warto zakupić nieruchomość, która następnie zostanie przeznaczona pod wynajem. Co ważne, taka inwestycja wymaga zdecydowanie niższych nakładów finansowych i daje stały comiesięczny przychód w postaci czynszu płaconego przez najemców. Ponadto takie mieszkanie można także traktować jako inwestycję długoterminową, którą w późniejszym czasie można przekazać swoim dzieciom, czy wnukom.

Dodaj komentarz