Miasto stawia na praktyczne warsztaty

Miasto stawia na praktyczne warsztaty

Wiedza teoretyczna jest ważna. Wie o tym każdy student. Z drugiej jednak strony sama teoria, która nie jest potwierdzona praktyką, może okazać się niczym. Dlatego Koluszki inwestują w warsztaty dla mieszkańców.

Dla każdego coś odpowiedniego

Wystarczy tylko dostęp do internetu i monitorowanie strony Urzędu Miasta. To właśnie tam znaleźć można informacje na temat nadchodzących wydarzeń praktycznych. Dlaczego akurat warsztaty? Ponieważ pomagają one w przekuciu teorii (w skondensowanej pigułce) na cenną praktykę. Oznacza to nie tylko wzrost wiedzy i umiejętności uczestników. Przede wszystkim przyczynia się to do wzmocnienia pewności siebie. Jest to szczególnie ważne w momencie przygotowywania się do rozmowy z potencjalnym pracodawcą.

Ponadto stawia to przed mieszkańcami nowe możliwości zawodowe. A te, jak wiadomo, są w dzisiejszej dobie na wagę złota. Wszystko dlatego, że żyjemy w czasach, w których zdobycie określonego wykształcenia nie oznacza, że będziemy pracować akurat w tej konkretnej branży. Aktualny rynek pracy wymaga ogromnej elastyczności. Jest to o tyle pozytywne, że ukończenie studiów, które nie do końca są zbieżne z naszymi preferencjami zawodowymi, nie zamyka nam zupełnie odmiennych ścieżek oraz szlaków zawodowych.

Reasumując, udział w warsztatach praktycznych to dla uczestników ogromne możliwości rozwoju lub poznania zupełnie nowej drogi zawodowej, która w niedalekiej przyszłości może okazać się tą właściwą.

Komentarze

  1. Polecam takie praktyczne szkolenia, łatwiej zdobyć pracę.

    1. Oczywiście warto postawić na rozwój i wszelkiego rodzaju szkolenia. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać.

Dodaj komentarz