Miasto stawia na kompetencje ludzkie

Miasto stawia na kompetencje ludzkie

Mówi się, że koszt pozyskania nowego inwestora jest zdecydowanie niższy aniżeli utrzymanie już działającego. Wiedzą o tym w Żychlinie. A że kapitał zagraniczny jest w mieście bardzo widoczny, władze robią wszystko, by takiej szansy na rozwój nie zaprzepaścić.

Najsłabsze ogniwo

Doświadczeni analitycy zdają sobie doskonale sprawę z faktu, iż w tego typu przypadkach, czynnikiem najmniej efektywnym może okazać się człowiek, a ściślej rzecz ujmując jego niewystarczającego kompetencje. Jest to szczególnie widoczne w przypadku koncernów zagranicznych. Nie od dzisiaj wiadomo, że skuteczna komunikacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. W tym przypadku największą barierą może okazać się niewystarczająca znajomość języków obcych.

Kursy eksternistyczne

Skoncentrowana dawka wiedzy jest rozwiązaniem problemów z niedostateczną znajomością języka obcego. A ten jest elementem niezbędnym do ubiegania się o pracę w korporacji zagranicznej. W związku z powyższym na terenie Żychlina podejmowane są liczne inicjatywy, które mają na celu wzrost kompetencji, w tym głównie znajomości języków obcych.

Jak pokazały lata praktyki nieskutecznej edukacji w Polsce, nauka szkolna pozostawia wiele do życzenia. Dlatego podczas kursów w Żychlinie stawia się przede wszystkim na praktyczny aspekt nauczania. W związku z tym są niezliczone konwersacje i wcielanie się w różne postacie oraz odgrywanie scenek typowych dla pracy w biurze.

Dodaj komentarz