Łódź oferuje pracę w handlu, ale nie tylko dla sprzedawców

Łódź oferuje pracę w handlu, ale nie tylko dla sprzedawców

Dla wielu turystów oraz mieszkańców jest to punkt wręcz obowiązkowy w stolicy województwa łódzkiego. Bez niej ciężko nawet sobie wyobrazić Łódź. O czym mowa? Oczywiście o łódzkiej Manufakturze.

Geneza

Swoje istnienie obiekt zawdzięcza łodzianinowi Cyprianowi Kosińskiemu. Ten przedsiębiorczy biznesmen na co dzień mieszka w Szwajcarii. Dzięki swoim rozległym kontaktom biznesowym, udało mu się pozyskać ogromny kapitał zagraniczny i w dawnym miejscu jednego z największych fabrykantów łódzkich, stworzył centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe. Co ciekawe, jest to pierwszy taki obiekt pod względem powierzchni w Europie Wschodniej i drugi pod względem powierzchni handlowej (po Bielanach Wrocławskich) w Polsce.

Dla kogo znajdzie się praca

Centrum, którego otwarcie nastąpiło 17 maja 2006 to nie tylko skupisko sklepów. Owszem jest ich tutaj sporo, bo prawie 300 (w tym 2 hipermarkety). Kupić w nich można praktycznie wszystko. Dają one pracę sprzedawcom, kierownikom, managerom a także dekoratorom czy krawcom. Jednak Manufaktura to także centrum rozrywki i rekreacji, czyli kino, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, skatepark czy fitness klub. W związku z tym potrzebują one osób do ich obsługi. Miejsca te zatrudniają także doświadczonych instruktorów i animatorów czasu wolnego. Z kolei kompleks kulturalny chętnie przyjmuje osoby kochające sztukę oraz historię. Na zakończenie warto także coś zjeść. Do wyboru klientów jest około 60 restauracji i barów. A te z kolei potrzebują nie tylko wyrafinowanych szefów kuchni, ale także kelnerów i pomocników kuchennych.

W centrum Manufaktury znajduje się 3,5-hektarowy rynek, na którym organizowane są liczne wydarzenia i eventy. Takie imprezy angażują nie tylko prowadzących, ale też osoby, które zajmują się utrzymaniem czystości i estetyki całego miejsca. Pracownicy ci są potrzebni nie tylko podczas wydarzeń, ale również na co dzień. Dodatkowo klienci mogą poruszać się po tym olbrzymim obiekcie przy pomocy specjalnych busów. Te z kolei potrzebują wykwalifikowanych i niezwykle uprzejmych kierowców.

Komentarz

  1. teraz handel potrzebuje kurierów

Dodaj komentarz