Czy duże doświadczenie może utrudnić poszukiwania pracy w Łodzi?

Czy duże doświadczenie może utrudnić poszukiwania pracy w Łodzi?

Duże doświadczenie to coś, co powinno być bardzo pomocne w poszukiwaniach pracy w mieście Łódź. Często okazuje się jednak, że istnieją kandydaci zbyt doświadczeni. Może się wydawać to dość nietypowe, ale w praktyce się zdarza. Kiedy większe doświadczenie staje się minusem w staraniu się o pracę? I co ma zrobić kandydat, który może się pochwalić naprawdę rozbudowanym CV?

Osoby, które starają się o pracę w Łodzi, muszą liczyć się z tym, że ich CV nie zainteresuje rekrutera. Zwykle jednak obawiają się, że w dokumentach będzie za mało informacji, które wskazywałyby na rozbudowane kompetencje kandydatów. Zdarza się jednak, że duże doświadczenie zawodowe działa na minus. Jest tak szczególnie w przypadku niższych stanowisk. Dla młodszych specjalistów bowiem przeznaczone są zwykle niższe stawki. Bardziej doświadczeni natomiast domagają się zazwyczaj stawek wyższych. To powoduje, że rekruterzy czasem z góry odrzucają ich kandydatury.

Zdarza się również, że osoby, które interesuje praca w mieście Łódź, są odrzucane ze względu na wysokie doświadczenie, ponieważ pracodawcy zależy na wdrożeniu pracownika od zera. W ten sposób ma pewność, że pracownik nie wnosi do organizacji nawyków z poprzednich prac. Przyuczenie do pracy może być bowiem mniej kosztowne oraz czasochłonne niż oduczenie kogoś przez lata stosowanych zachowań. Nie koniecznie jednak to, co sprawdzało się w poprzedniej firmie, będzie zgodne z polityką kolejnej.

Dodaj komentarz