Łask nie chce pracować?

Łask nie chce pracować?

Zdecydowanie łaski rynek pracy do najłatwiejszych nie należy. Brak dużych przedsiębiorstw powoduje, iż znalezienie zatrudnienia jest stosunkowo trudne. Do tego dochodzi długotrwałe bezrobocie i zniechęcenie samych mieszkańców.

Rutyna zabija

Dla jednych rutynowe działania są czymś koniecznym do prawidłowego funkcjonowania. Zwłaszcza w sytuacji, gdy dana osoba nałożyła na swoje barki sporo obowiązków. Czy jednak rutyna może zabijać? Okazuje się, że tak. Jak twierdzą psychologowie, gdy każdy dzień jest taki sam dla bezrobotnego, czyli nudny i pozbawiony sensu, może to zniszczyć radość życia i chęć zmiany całej sytuacji. W efekcie człowiek nie chce się starać ani nawet aktywizować. Bardzo podobnie jest w Łasku. Osoby pozostające bez stałego zatrudnienia są osowiałe i zniechęcone całą sytuacją. Finalnie nie wierzą w siebie i swoje możliwości. W efekcie uważają się za nieudaczników i twierdzą, że pracy nigdy nie znajdą. A jeśli już uda im się zakwalifikować do jakiegoś projektu z Urzędu Pracy, twierdzą, że to nie dla nich.

Pomoc specjalisty

W tego typu sytuacjach jedyną pomocą może okazać się tylko ta, która pochodzi ze strony specjalisty. Długotrwałe bezrobocie sieje prawdziwe spustoszenie w psychice człowieka. Zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych, gdy niemal z każdej strony jesteśmy zasypywani wręcz informacjami o sukcesach i zagranicznych wyjazdach naszych znajomych. Gdy w życiu brak jakichkolwiek perspektyw, raczej trudno cieszyć się takowymi doniesieniami. Jak zatem pomóc bezrobotnym w Łasku? Przede wszystkim nie oceniać, a spróbować wczuć się w ich sytuację. Długotrwałe bezrobocie odciska prawdziwe rany na psychice. Dlatego ludziom tak ciężko jest uwierzyć we własne możliwości.

Dodaj komentarz