Czy w tym mieście się nie da?

Czy w tym mieście się nie da?

Wśród szerokiego grona pesymistów w Łasku pokutuje przekonanie, iż w ich miejscu zamieszkania niemal wszystko jest złe, trudne, niemożliwe wręcz. Czy tak jest w rzeczywistości? Spójrzmy tylko.

Szklanka może być w połowie pełna lub pusta

Postrzeganie świata, jak i całego otoczenia zależy w dużej mierze od naszego nastawienia. Owszem można być szczęśliwym i doceniać wszystko, czym obdarowuje nas los. Nawet, jeżeli nie do końca jest tak, jak byśmy chcieli. W efekcie dla mieszkańców Łasku szklanka może być w połowie pełna lub pusta. Sęk tkwi w ich postrzeganiu. Mogą oni narzekać, że nie mieszkają w mieście rozwiniętym gospodarczo. Z drugiej jednak strony, czyż nie łatwiej jest rozejrzeć się wokół i zastanowić nad wykorzystaniem potencjału aglomeracji? Ponadto warto pamiętać, że w obecnej dobie istnieje całe grono profesji, które mogą być wykonywane nawet z najbardziej odległego zakątka kraju.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi?

Podsumowując, nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, które zostało postawione w tytule artykułu. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnej interpretacji świata i otoczenia. A jak pokazuje życie, w Łasku są przedsiębiorcy, którym się udało. Mało tego, działają oni prężnie i są zadowoleni. Ich firmy generują zyski i zaspokajają potrzeby otoczenia rynkowego. Zatem, jeżeli chcemy udzielić tylko jednej odpowiedzi, to brzmi ona tak, da się.

Dodaj komentarz