Łask ma naprawdę wiele do zaoferowania

Łask ma naprawdę wiele do zaoferowania

Niektórzy uważają, iż miasta i miasteczka, które nie posiadają rozwiniętej gospodarki, są skazane na przegraną. Bardzo podobnie sytuacja wygląda w Łasku. Czy jednak miasto powinno dać za wygraną i zrezygnować z jakiegokolwiek rozwoju? Absolutnie nie.

Jak się nie ma tego, co się lubi…

…warto wykorzystać to, co się posiada. A Łask może poszczycić się dość niezwykłymi zabytkami. Na terenie miasta znajdują się dwie zapierające dech w piersiach budowle sakralne. Co ważne, obie zostały wzniesione w odmiennych stylach architektonicznych. Dzięki temu przybywający turyści mogą podziwiać barokowy przepych oraz kunszt i prostotę gotyckiej sztuki. Dodatkowo przez miasteczko przebiegają liczne szlaki turystyczne, które także mogą być atrakcją dla wielu turystów. Z kolei niedaleka odległość do bardzo dużych metropolii także jest pozytywem. Dzięki temu urlopowicze mogą sporo zaoszczędzić.

Turystyka i co dalej?

Wielu mieszkańców Łasku dość często zadaje sobie to pytanie. Otóż rozwój tego sektora sprawia, iż do miasta przybywa coraz więcej urlopowiczów. Jak wiadomo, muszą oni gdzieś nocować podczas pobytu. Dlatego nieodzownym jest tworzenie nowych miejsc noclegowych, czyli tzw. agroturystyka. Wielu mieszkańców w kraju właśnie poprzez wynajem pojedynczych pokoi, pięter czy całych domów lub posiadłości, tworzy rodzinne biznesy.

Dodaj komentarz