Co warto zrobić podczas targów pracy w Zgierzu?

Co warto zrobić podczas targów pracy w Zgierzu?

W Zgierzu oraz innych miastach regularnie odbywają się targi pracy. Targi takie są świetną okazją do tego, aby zwiększyć swoje szanse na przyśpieszenie procesu zatrudnienia lub zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku pracy. Bierne uczestnictwo w nich to jednak tylko połowa sukcesu. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest aktywne zaangażowanie się w wydarzenie.

Co zdecydowanie powinno się zrobić podczas targów pracy?

Na targach w Zgierzu pojawiają się często profesjonalni rekruterzy. To więc świetna okazja, aby skonsultować z nimi swoje CV. Warto wypytać, jakie robi ono na nich wrażenie oraz czy według nich można coś w nim jeszcze poprawić. W ten sposób zwiększa się szansę na zdobycie pracy. Wysyłanie do wielu firm CV z błędami na pewno nie pomoże uzyskać zatrudnienia. Natomiast profesjonalny rekruter pomoże takie błędy wyłapać.

Na targach pracy warto również wziąć udział w ciekawych warsztatach, targach oraz prelekcjach. Najczęściej są one całkowicie bezpłatne, a dają możliwość nauczenia się nowych rzeczy. Nawet jeśli nie dotyczą one twojej branży, warto im się przyjrzeć. Szczególnie jeśli tematyka dotyczy uniwersalnych kompetencji miękkich lub podobnych. Takie prelekcje w Zgierzu mogą zainspirować do zmian na ścieżce kariery oraz pomóc spojrzeć z innej strony na aktualnie wykonywaną pracę.

Dodaj komentarz