Własny biznes sposobem na znalezienie zatrudnienia

Własny biznes sposobem na znalezienie zatrudnienia

W myśl porzekadła: “Dla chcącego nic trudnego” zapraszam do analizy sulejowskiego rynku pracy. Będzie o spełnianiu marzeń, a także przekraczaniu własnych ograniczeń i kreatywności. Miłej lektury.

Dziecięce marzenia

Tak się świetnie składa, że już od dzieciństwa mamy w sobie gen przedsiębiorczości. Już przedszkolaki mają pierwsze pomysły na to, kim chcą zostać w przyszłości i jakie zawody wykonywać. Jak pokazują badania psychologów, spory odsetek dziecięcych profesji łączy się z prowadzeniem działalności gospodarczej na własny rachunek. Dlaczego zatem tak mało osób realizuje pragnienia z dzieciństwa?

Mur ograniczeń

Powodów jest kilka. Wśród nich znajduje się m.in. nieodpowiedni system szkolnictwa, skomplikowane procedury administracyjno-prawne, czy przerażające młodych ludzi podatki, opłaty etc. Jednym słowem młody ambitny człowiek zderza się z olbrzymim murem przeszkód i ograniczeń. Dodatkowo słyszy jeszcze od swoich bliskich, że nie warto próbować własnych sił w biznesie. W efekcie sporo ludzi poddaje się już na starcie.

Tworzyć własną przestrzeń

Tymczasem, jak podkreślają samozatrudnieni w Sulejowie, własna firma to często jedyna alternatywa dla tego, by nie wspierać szeregów bezrobotnych. Poza zarabianiem na życie, tworzeniem miejsc pracy dla lokalnej ludności przedsiębiorcy ci przyczyniają się także do kreowania miasta, w którym żyją.

Dodaj komentarz