Turystyczny potencjał Sulejowa

Turystyczny potencjał Sulejowa

Rynek pracy w Sulejowie do najłaskawszych nie należy. W związku z powyższym należy optymalnie wykorzystywać potencjał aglomeracji. A jak wiadomo, turystyka jest jednym z bardziej dochodowych przedsięwzięć. Wszystko dlatego, że pośrednio przyczynia się także do rozwoju innych sektorów.

Co warto zobaczyć

Niewątpliwie działania proturystyczne warto rozpocząć od prezentacji zabytków, które są zlokalizowane na terenie miasta i regionu. A tych w Sulejowie nie brakuje. To właśnie w tym mieście można zobaczyć jeden z najlepiej zachowanych zespołów pocysterskich w kraju. Wielbiciele sztuki sakralnej mogą także podziwiać trójnawową bazylikę z transeptem. Ponadto warto też przyjrzeć się wschodniemu skrzydłu klasztoru. Co ciekawe, na terenie miasta znajduje się wiele zabytków, które zostały wpisane do Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Wśród nich znalazły się: kościół parafialny pw. św. Floriana oraz zespół opactwa cystersów. Na uwagę zasługuje fakt, że w ramach zespołu zostały uwzględnione liczne baszty, teren klasztoru wraz z pozostałościami ogrodu, kościół i zabudowania gospodarcze.

Pozostałe atrakcje

Poza wymienionymi wyżej obiektami, Sulejów może pochwalić się pięknem otaczającej przyrody i rześkim powietrzem. Wszystko to sprzyja pieszym i rowerowym wędrówkom. Warto wiedzieć, iż przez miasto przebiega niebieski pieszy Szlak Rekreacyjny Rzeki Pilicy. Malownicze tereny są także prawdziwą gratką dla fascynatów fotografii.

Dodaj komentarz