W Krośniewicach są dotacje na inwestycje dla rolników

W Krośniewicach są dotacje na inwestycje dla rolników

O tym, że na terenie Krośniewic jest bardzo ciężko…zwłaszcza na rynku pracy, wiedzą już chyba wszyscy. Jak jednak twierdzą zaradne władze zamiast narzekać należy działać. Do tego też próbują przekonać one lokalną społeczność.

Apel do rolników

W miasteczku, poza bezrobotnymi, spotkać można także spory odsetek osób, które trudnią się uprawą roli. Bardzo często jest to jedyne (poza pomocą społeczną, czy rentą chorobową) źródło utrzymania kilkuosobowej rodziny. W związku z powyższym gmina zachęca do składania wniosków o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.

Z czym to się je

W praktyce wygląda to tak, iż beneficjent otrzyma 50% na pokrycie kosztów, które są związane z inwestycją. Kwota oscyluje w granicach od 10000 zł do nawet 300000 zł. Środki mogą zostać spożytkowane na budowę lub modernizację budynków, które są wykorzystywane w ramach prowadzonej działalności rolno-spożywczej. Ponadto zakup (wraz z całą instalacją) maszyn lub urządzeń służących do przetwarzania i magazynowania, a także zakup aparatury pomiarowej i kontrolnej. Na koniec warto zaznaczyć, iż każdy rolnik ma również możliwość ubiegania się o dofinansowanie na poczet zakupu urządzeń, które mają służyć poprawie ochrony środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz