Bezsens dnia codziennego?

Bezsens dnia codziennego?

Znalezienie odpowiedniej pracy to jedno z kluczowych zadań każdego dorosłego człowieka. W końcu pieniądze to ważny aspekt życia codziennego. Z drugiej strony, dobrze jest, gdy codzienne obowiązki zawodowe stanowią wyzwanie i sprawiają radość. Jednak nie wszędzie tak jest.

Krośniewice w liczbach

Ta niewielka aglomeracja nie może zaoferować swoim mieszkańcom mnogość ofert pracy. Nie gwarantuje także perspektyw na lepsze jutro. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba krośniewiczan zaczyna narzekać. A to jak wiadomo, może mieć negatywne skutki w niedalekiej przyszłości.

Pesymiści mają trudniej

Notoryczny zły nastrój może stać się przywarą, od której nie będzie tak łatwo się odkleić. Ciągłe narzekanie sprawia, że człowiek zaczyna widzieć wszystko w ciemnych barwach. Nadchodząca przyszłość nie jest już fascynującą kartą do odkrycia, a zbitkiem negatywnym zdarzeń, które według pesymisty bez wątpienia się wydarzą. Brak pracy, problem z jej znalezieniem, tarapaty finansowe, kłopoty zdrowotne to tylko początek długiej listy skarg pesymistów w Krośniewicach.

Wiadomo, że spadek formy i nastroju jest normalnym stanem rzeczy. Zdarza się każdemu. Sekret tkwi jednak w tym, by nie ulegać negatywnym wizjom i nie dopuszczać, aby bezsens stał się codziennością. W tym celu warto otaczać się pozytywnymi ludźmi. Takimi, z którymi możemy szczerze porozmawiać o naszych obawach. Bardzo często okazuje się, że są one zupełnie nieuzasadnione.

Komentarze

  1. pesymista przynajmniej się nie sparzy…choć to prawda, optymiści mają lepiej

  2. Optymistom znacznie lepiej się żyje

    1. Na pewno łatwiej Moniko 🙂

Dodaj komentarz