Szkolić może się każdy

Szkolić może się każdy

Drzwi wieruszowskiego urzędu pracy są szeroko otwarte. Dotyczy to zarówno osób, które poszukują pracy, jak i tych, które chcą zwiększyć swoje kompetencje i kwalifikacje.

Dobre nie tylko na start

Środki unijne (to właśnie one w zdecydowanej mierze finansują szkolenia) są przeznaczane pierwszorzędnie na szkolenia dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Kolejnym celem są ci, którzy chcą się przekwalifikować lub zwiększyć swoje kwalifikacje. Jak zatem widać, adresatami wsparcia unijnego są poszukujący zatrudnienia w różnym wieku. Wszystko po to, by eliminować bezrobocie w Wieruszowie.

Mama się uczy

Bardzo ważnym odbiorcą szkoleń są także mamy, które od dłuższego czasu nie pracowały zawodowo, a teraz chciałyby wrócić na rynek pracy. W niektórych przypadkach są też takie panie, które decyzje o macierzyństwie podjęły bardzo wcześnie i nie posiadają aktualnie żadnego doświadczenia zawodowego. Niekiedy brakuje im także wykształcenia. Jak się okazuje, sytuacja, w której dziecko dorasta i idzie do przedszkola, może być dla wielu rodzicielek punktem zwrotnym w ich karierze zawodowej. Wystarczy rozpocząć od uczestnictwa w zupełnie darmowym szkoleniu.

Podsumowując, Wieruszów dba o to, aby w jego granicach każdy mógł się szkolić. Edukacja pomaga nie tylko w walce z bezrobociem. Wyszkoleni mieszkańcy są wizytówką miasta oraz zachętą dla przyszłych inwestorów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. A to z kolei przyczynia się do rozwoju gospodarczego miasta.

Dodaj komentarz