Rękodzieło artystyczne pomysłem na biznes w Opocznie

Rękodzieło artystyczne pomysłem na biznes w Opocznie

W dobie niezwykle szybkich czasów, gdzie wszystko jest fast (jak np. fast food) coraz więcej osób tęskni za tym, co piękne i przygotowane w konwencji slow (jak np. slow food, czyli trend, który ostatnimi czasy przeżywa swoje pięć minut). Dlatego coraz większym zainteresowaniem zaczynają cieszyć się rękodzielniczy. A ściślej rzecz ujmując, ich niepowtarzalne wyroby.

Przedmioty z duszą

To dobrze, że zalewani falą chińskich przedmiotów wreszcie zaczynamy doceniać to, co piękne i niepowtarzalne. Z kolei prawdziwi mistrzowie, spod których rąk wychodzą te arcydzieła, kultywują sztukę ludową. Najczęściej jednak przedstawiając ją we współczesnym wydaniu. I tak oto na jarmarkach zakupić można przedmioty dekoracyjne, jak również użytku codziennego. Do drugiej grupy zaliczyć można m.in. wycinanki, hafty, serwetki, obrusy, gobeliny czy wielkanocne wydmuszki. Rękodzieło artystyczne to także rzeźba oraz świat obrazu. Zaliczyć do niej można również stroje (np. bardzo modne ostatnio folkowe) czy chociażby poszczególne elementy, które zdobią garderobę.

Pasja sposobem na pracę

Warto pamiętać, że w wielu przypadkach takie zajęcia czysto hobbystyczne przerodziły się w biznes. A chyba nie ma bardziej fascynującej pracy aniżeli wykonywanie ulubionych zajęć. Warto o tym pamiętać. Zwłaszcza w Opocznie, które obfituje w artystyczne dusze i wielce wybitnych i utalentowanych rękodzielników.

Komentarze

  1. I bardzo dobrze, że rękodzieło żyje

    1. Tak, rękodzielników trzeba wspierać.

  2. Wyroby rękodzielnicze są przepiękne i trwałe.

Dodaj komentarz