Przemysł w Radomsku

Przemysł w Radomsku

Można by rzec, że radomszczanie to naprawdę szczęśliwi ludzie. Miasto, w którym mieszkają, jest dość szeroko znane. Wszystko za sprawą branży meblowej, która ma długą tradycję. Jednak rynek pracy w Radomsku to nie tylko produkcja mebli. Działają tu także inne gałęzie przemysłu, które przyczyniają się do rozwoju samej metropolii i całego regionu. Dodatkowo mają się one stosunkowo dobrze. Dostarczają wysokiej jakości produkty i zapewniają pracę. Bardzo często ich wyroby są także doceniane w skali międzynarodowej, a czasem nawet ogólnoświatowej.

Miejsca pracy w mieście

Na rynek pracy w tym wyludniającym się mieście składa się także m.in. branża szklarska. Mowa tutaj konkretnie o hucie szkła. Każdego dnia są w niej produkowane liczne szklane akcesoria niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Działające w mieście przedsiębiorstwo jest wiodącym na świecie producentem proekologicznego szkła sodowo-wapniowego. Co dość istotne jest ono formowane ręcznie. Dlatego hutnicy mają ręce pełne roboty.

Radomsko to także przemysł metalowy. Działa tu jeden z największych w Europie producentów wyrobów z drutu. Ponadto pracę gwarantuje wytwórnia konstrukcji stalowych oraz fabryka puszek do napojów. Pracowników rekrutuje też producent maszyn. Przede wszystkim twórców poszczególnych podzespołów, różnego rodzaju narzędzi oraz osi napędowych.

Dodaj komentarz