Od mleka po rowery

Od mleka po rowery

Na północnym skraju Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, w zakolu Warty zlokalizowane jest miasto Pajęczno. Na powierzchni wynoszącej 20,23 km² skupionych jest 6 811 mieszkańców. Nazwa pochodzi od ogromnego owada, który zgodnie z legendą terroryzował miejscową ludność przed wiekami. Został pokonany i zabity dopiero przez miejscowego bohatera.

Warto wiedzieć

Podczas II wojny światowej w okolicy Pajęczna nie toczono walk. W związku z czym nie zostało ono zniszczone. Czego nie mogły o sobie powiedzieć pobliskie aglomeracje takie jak Działoszyn czy Wieluń.

Praca dla każdego

W związku z brakiem zniszczeń wojennych, na terenie miasta podziwiać można wyjątkowe zabytki. Dodatkowo świetnie funkcjonuje tutaj również gospodarka. Można by śmiało rzec, że w Pajęcznie jest praca niemal dla każdego. Wszystko dlatego, że branże są dość zdywersyfikowane. I tak oto prym wiedzie przemysł spożywczy. Poza spółdzielnią mleczarską, która oferuje najwyższej jakości nabiał, znajdują się tutaj także przetwórnie owoców i warzyw oraz zakłady mięsne. Co ciekawe, na terenie miasta funkcjonuje także przetwórstwo owoców i warzyw na bazie staropolskich receptur pozbawionych konserwantów. Nadal całkiem dobrze ma się tutaj również przemysł włókienniczy i meblowy. Ponadto Pajęczno posiada znaną fabrykę rowerów. Dlatego jest to miasto, które zapewnia pracę i dobrobyt jego mieszkańcom, a także wszystkim z pobliskich miejscowości. Pajęczanie ani myślą o opuszczaniu rodzinnych stron.

Dodaj komentarz