Największy awans w historii Bełchatowa

Największy awans w historii Bełchatowa

Pierwsze wzmianki historyczne o tym niezwykłym mieście pochodzą z drugiej połowy XIV wieku. Lokacja miasta miała miejsce dopiero 4 wieki później. Niestety w latach 60. XIX wieku Bełchatów stracił swój status przez rządy rosyjskich carów. Dlatego dla mieszkańców data 1 stycznia 1925 jest wyjątkowo. Wtedy to, po 55 latach przerwy, znowu z osady stało się miastem.

Metropolia obecnie

Liczba ludności w wysokości prawie 60 tysięcy plasuje Bełchatów na piątym miejscu w rankingu całego województwa. Miasto w ponad połowie składa się z użytków rolnych. Jest fantastycznym miejscem na weekendowy wyjazd. Sama baza hotelowo-gastronomiczna nie jest może na najwyższym poziomie, niemniej jednak bardzo chętnie przyjmuje przybywających turystów.

Bełchatowianie mają pracę

Można powiedzieć, że sytuacja na rynku pracy nie wygląda najgorzej. Wszystko za sprawą największego w Polsce zagłębia paliwowo-energetycznego. Bełchatów  jest jednym z dwóch najważniejszych miast tegoż Piotrkowsko-Bełchatowskiego Okręgu Przemysłowego. Dlatego mieszkańcy wykorzystują tę sytuację, jak tylko mogą. Kto ma tylko ochotę i predyspozycje, natychmiast składa swoją aplikację i stara się o pracę w tym miejscu. Tym, którzy nie mieli aż tyle szczęścia, pozostaje dojazd do Łodzi oddalonej o 50 km. Z jednej strony to dużo. Z drugiej jednak bełchatowianie mówią, że można się do tego przyzwyczaić. A komunikacja nie jest zła.

Komentarz

  1. Bełchatów to dobre miejsce do mieszkania.

Dodaj komentarz