Kadra pedagogiczna podnosi swoje kwalifikacje w Bełchatowie

Kadra pedagogiczna podnosi swoje kwalifikacje w Bełchatowie

Można pokusić się o stwierdzenie, iż rynek oświaty i edukacji ma się w mieście całkiem dobrze. Tylko w minionym roku szkolnym 2016/2017 w placówkach oświatowych było zatrudnionych ponad 700 osób.

Nieustanna edukacja

Praca z dziećmi i młodzieżą charakteryzuje się tym, że należy nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać nowe umiejętności, a co za tym idzie uczyć się uczyć i jeszcze raz uczyć. To zupełnie tak, jak w branży IT. Programista, który nie podąża na najnowszymi trendami w programowaniu, wypada z rynku i jest mało atrakcyjnym pracownikiem. W przypadku nauczycieli sytuacja ta jest podyktowana przez ministerstwo. Ponieważ osoby, które się nie dokształcają w zakresie oświaty, są mało atrakcyjnymi pracownikami.

Wakacyjna nauka

Ciężko jest wyobrazić sobie lepszy moment na edukację dla nauczyciela aniżeli miesiące letnie. Zatem podczas gdy większość osób wypoczywa na piaszczystych plażach, nauczyciele w Bełchatowie zwiększają swoje kwalifikacje. A jak wiadomo, gra jest warta świeczki, bo chodzi o ich przyszłe zatrudnienie w nadchodzącym roku szkolnym. Pedagodzy są oceniani przez specjalną komisję egzaminacyjną. To ona analizuje dość skrupulatnie dorobek zawodowy każdego z nich. Co ważne, każdego roku swoje kwalifikacje podnosi kilkunastu nauczycieli w kraju. Warto pamiętać, że rozwój zawodowy i podnoszenie swoich kompetencji jest pożądane nie tylko w przypadku kadry nauczycielskiej. Dotyczy to wielu zawodów i specjalizacji.

Komentarze

  1. Kto się nie rozwija, ten się cofa 😉

    1. Coś w tym jest 🙂

Dodaj komentarz