Na straganie w Zduńskiej Woli

Na straganie w Zduńskiej Woli

Zduńska Wola jest miastem, w którym przeważająca część mieszkańców znalazła zatrudnienie. Stały wpływ wynagrodzenia na konto daje poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo sprawia, że społeczeństwo zaczyna zwracać szczególną uwagę na to, co trafia na ich talerze. Dostępność internetu i wiadomości na temat negatywnych skutków niezdrowej żywności napędza rynek produktów ekologicznych. W efekcie małe gospodarstwa rolne zacierają ręce na myśl o kolejnych klientach. Właśnie tak wygląda sytuacja w Zduńskiej Woli.

Na prośbę mieszkańców

Od niedawna zduńskowolski rynek jest otwarty również w soboty. Czyli dzień tygodnia, który dla większości pracujących osób jest dniem wolnym od pracy. Stało się tak za sprawą licznych próśb i petycji samych mieszkańców. Dzięki decyzji władz miejskich mają oni możliwość zrobienia zakupów spożywczych w jednym z najbardziej ekologicznych punktów w całym mieście.

Nie tylko produkty eko

Na zduńskowolskim targowisku można zrobić zakupy pod prawie 400 wiatami. Dodatkowo działają tu także nie zadaszone stanowiska. Istnieje tutaj olbrzymi wybór produktów rolno-spożywczych. Kupujący mają pewność, iż pochodzą one z polskich gospodarstw. Najczęściej tych okolicznych, zlokalizowanych na terenie całego powiatu. Często można tu nabyć płody rolne zebrane wczesnym porankiem. Jednak to nie koniec listy zakupów, które można tutaj zrealizować. Sprzedawcy oferują także odzież. Niejednokrotnie jest ona o połowę tańsza w porównaniu do popularnych sieciówek. Jej jakość natomiast jest zdecydowanie wyższa. Poza niepowtarzalną atmosferą, na odwiedzających czeka także mała gastronomia oraz wygodny parking.

Dodaj komentarz