Centralne miasto Polski

Centralne miasto Polski

Zduńska Wola liczy niecałe 50 tysięcy mieszkańców. Jest dziesiątym w województwie pod względem liczby ludności. Stosunkowo dość jednorodne ukształtowanie terenu oraz brak złóż surowców mineralnych spowodowały, że władze miasta przymierzają się do wykorzystywania energii geotermalnej.

Praca dla każdego?

Zduńska Wola to miasto, którego mieszkańcy  w głównej mierze utrzymują się z pracy w przemyśle włókienniczym i odzieżowym. Działa tutaj kilka firm, które są znane w całej Polsce, a także poza jej granicami. Kolejne miejsca pracy to media. Otóż w mieście wydawanych jest kilka lokalnych gazet. Działa także rozgłośnia radiowa, telewizja, a także funkcjonują portale internetowe.

A po pracy…

Prawie jedna piąta powierzchni miasta stanowią tereny zielone. Dzięki temu ludzie znajdują miejsca do odpoczynku i relaksu. Największym kompleksem leśnym w granicach metropolii jest Las Paprocki. Dobrze działają tutaj również takie sekcje jak sport i rekreacja. Zapewniają one ruch zarówno dla młodszego, jak i tego nieco starszego pokolenia.

Związani z miastem

O tym, że Zduńska Wola wydaje znakomitych mieszkańców, świadczy długa lista osób, które urodziły się bądź działały na jego terenie. Znaleźć na niej można m.in. Wojciech Jagielski, Rafał i Paweł Królikowski, czy założyciel jednej z bardzo znanych w Polsce i na świecie marek makijażowych.

Dodaj komentarz