Miasto walczy o przedsiębiorczość wśród mieszkańców

Miasto walczy o przedsiębiorczość wśród mieszkańców

Nie od dzisiaj wiadomo, że największym skarbem dla każdej metropolii, są przedsiębiorczy ludzie. Dzięki podejmowaniu przez nich licznych inicjatyw i zakładaniu własnych biznesów, rozwiązuje się w pewnej mierze problem bezrobocia. Z kolei nowe firmy to dodatkowe wpływy do kasy budżetowej. Nie dziwi zatem fakt, iż władze Łowicza także próbują wskrzesić ducha przedsiębiorczości. Poniżej o tym, jak to robią.

Na początek edukacja

Stare ludowe porzekadło mówi: “Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz”. Wiedzą o tym doskonale w Łowiczu. Dlatego pierwszym etapem jest edukacja i to już na etapie wchodzenia w dorosłość. Liczne inicjatywy mają na celu nie tylko zachęcanie młodych ludzi do zakładania własnych firm, ale także nauka tego, jak wyglądają poszczególne kroki prowadzenia swojego biznesu. Nie brakuje także licznych spotkań z doświadczonymi praktykami, którzy pierwsze kroki na rynku stawiali już jakiś czas temu.

Razem krok po kroku

Osoby, które podjęły już decyzję o byciu własnym szefem, także są otaczane wsparciem. Tak naprawdę na każdym etapie prowadzonej działalności mogą liczyć na pomoc i fachowe doradztwo ekspertów. Większość osób niestety zapomina, że własna firma to nieustanny stres. Dlatego wsparcie ze strony specjalistów (w tym także psychologa) jest tak ważne.

W Łowiczu odsetek przedsiębiorców jest w dalszym ciągu niewielki. Dobra wiadomość jest taka, iż wciąż występują tutaj branże niszowe. Te z kolei, w których działają łowiczanie, nadal posiadają miejsce dla konkurencji.

Dodaj komentarz