Miasto powstałe na skutek pokuty

Miasto powstałe na skutek pokuty

Miasto zlokalizowane w środkowej części Wyżyny Łódzkiej, na granicy dwóch historycznych krain polskich. Zgodnie z legendą zostało założone w pierwszej połowie XII wieku przez Piotra Dunina, który w ramach pokuty miał wybudować 77 kościołów.

Obecnie Piotrków Trybunalski liczy prawie 80 tysięcy mieszkańców. Jest jednym z trzech miast województwa łódzkiego na prawach powiatu.

Poziom zatrudnienia w liczbach

Społeczność miasta jest dość przedsiębiorcza. Wynika to z faktu, że od roku 2014 sukcesywnie wzrasta liczba przedsiębiorstw. Dodatkowo stopa bezrobocia w mieście jest niższa niż średnia w województwie. Owszem nieco wyższy odsetek osób pozostających bez zatrudnienia został odnotowany na terenie powiatu piotrkowskiego, jednak różnice te są stosunkowo niewielkie. Dla przykładu w grudniu 2016 bezrobocie w mieście wynosiło 7,5%, a w powiecie 8%.

Komu w drogę

Niewątpliwym atutem Piotrkowa Trybunalskiego jest jego położenie. Miasto jest zlokalizowane przy autostradzie oraz skrzyżowaniu dróg zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Dodatkowo znajduje się tutaj jedna z najważniejszych linii kolejowych w Polsce. Przyczynia się to do tego, że społeczeństwo metropolii może z łatwością podejmować pracę także poza miejscem zamieszkania. Z drugiej strony jest to też odpowiednie miasto do tworzenia inwestycji.

Edukacja młodzieży

Miasto kształci przyszłych magistrów na 4 uczelniach wyższych. Średnia liczba żaków waha się zazwyczaj w granicach 2 tysięcy. W stosunku do wszystkich mieszkańców nie jest to dużo. Zatem bezrobotni nie muszą obawiać się, że studenci będą dla nich wielką konkurencją na rynku pracy i przejmą go szturmem.

Dodaj komentarz