Mama, czyli najtrudniejszy zawód świata w Poddębicach

Mama, czyli najtrudniejszy zawód świata w Poddębicach

Dla zdecydowanej większości społeczeństwa mama to synonim troskliwości, ciepła i przede wszystkim bezwarunkowej miłości. W dzisiejszym artykule postaramy się spojrzeć na mamę pod kątem wykonywanej pracy. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury.

Mama na pełen etat, czyli właściwie kto

Dla zdecydowanej większości społeczeństwa polskiego kobieta, która rezygnuje z pracy zawodowej na rzecz wychowywania dzieci, przebywa z nimi po prostu w domu. Czy jednak zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie właściwie zajęcia spoczywają na jej barkach? Jak się za chwilę przekonamy, jest ich naprawdę wiele.

Kucharka, lekarz i wytrawny sportowiec w jednym

Na barkach większości polskich mam spoczywa przygotowywanie smacznych i zdrowych posiłków dla całej rodziny. Zajęcie to wykonywane jest bez względu na aktualny dzień tygodnia. Czyli nie ważne, czy mamy czwartek, czy też sobotę, mama nie ma wolnego. Kolejny aspekt to opatrywanie ran, które w okresie dzieciństwa powstają niezwykle często.  Nieważne, czy chodzi o stłuczone kolano, czy rozbitą głowę. Mama powinna być nieustraszona i opatrzeć każdą, nawet najgorszą ranę. Ponadto pamiętajmy, że żaden lek nie przyniesie takiego ukojenia jak całus od mamy. Na zakończenie jeszcze bieg z przeszkodami, czyli codzienność większości mam małych dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki. Faktycznie to nie lada wyzwanie podążać przez cały dzień za takim maluchem. Wiedzą o tym zapewne wszystkie mamy w Poddębicach.

Komentarze

  1. W końcu „Ktoś” docenił ogrom pracy, jaką wykonują wszystkie Matki na całym świecie. Zgadzam się z autorem w stu procentach – to najtrudniejszy zawód świata 🙂

    1. Dziękuję za komentarz. To prawda, że nie każdy docenia pracę Mamy.

Dodaj komentarz