Dotacje dla poddębickich rolników

Dotacje dla poddębickich rolników

Osoby, które trudnią się uprawą roli, najczęściej nie mają pomysłu, w jaki sposób zmonetyzować swoją pracę. W Poddębicach z reguły udają się oni do Aleksandrowa Łódzkiego, aby tam sprzedać to, co wyhodowali. Nieliczni pokonują dalszą trasę, bo aż do stolicy województwa. Cel jest taki sam. Od teraz mogą oni zająć się przetwórstwem swoich produktów.

Zyski poza sezonem

Wielu rolnikom spędza sen z powiek fakt sezonowości ich zajęcia. Do tej pory zyski pojawiały się tylko w pełni sezonu. Poza nim było bardzo ciężko. Z kolei dotacje na działalność przetwórczą, mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Co bardzo ważne to fakt, iż o dofinansowanie mogą ubiegać się także współmałżonkowie i członkowie rodzin. Warunkiem jest wcześniejsze objęcie ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.

Wniosek w praktyce

Generalnie wygląda to tak, iż beneficjent może otrzymać dotację rzędu 10 tysięcy do nawet 300 tysięcy. W praktyce rzadko zdarzają się sytuacje z górnym pułapem. Jaki jest powód? Otóż ubiegający się o finansowanie, jest zobligowany do sfinansowania inwestycji w 50% z kapitału własnego. A poddębiccy rolnicy rzadko dysponują aż tak zawrotnymi kwotami. Warto jednak wiedzieć, iż jest taka możliwość. Z drugiej strony, można również postarać się o kredyt obrotowy na inwestycje i wówczas wnieść wymagany kapitał w wysokości 300 tysięcy złotych.

Podsumowując, dotacje od zawsze były doskonałym źródłem finansowania inwestycji. Zwłaszcza w przypadku osób trudniących się uprawą ziemi. Sęk to umiejętnie wykorzystać pozyskane środki.

Dodaj komentarz