Logistyka w Strykowie

Logistyka w Strykowie

Tereny Strykowa to nie tylko zalew i turystyka sezonowa. Ważną rolę w miejskiej gospodarce odgrywa także branża logistyczna.

Na skrzyżowaniu autostrad

Niemal jak wygrany los na loterii okazała się dla gminy decyzja, by właśnie tam ulokować skrzyżowanie dwóch autostrad. Pierwsza z nich, czyli A1  to trasa prowadząca z Gdańska  do Niemiec, a konkretnie Wiednia. Kolejna tj.  A2 łączy dwie znaczące stolice, a mianowicie Berlin z Moskwą. Przy powstałym węźle komunikacyjnym wielkie międzynarodowe koncerny natychmiast zaczęły budować swoje magazyny oraz wielkie hale produkcyjne. Wszystko przez wzgląd na dogodną infrastrukturę. Obecnie olbrzymie powierzchnie produkcyjne ma tutaj brytyjskie przedsiębiorstwo obok amerykańskiego koncernu. Tak naprawdę chętnych do budowy z zagranicznym kapitałem nie brakuje.

Korzyści dla miasta

Poza powstającymi kolejnymi miejscami pracy, miasto oraz cała gmina odnotowują jeszcze kilka innych benefitów. Przede wszystkim ponad połowa dochodów, które trafiają do budżetu gminnego, pochodzą z podatków od tychże potentatów. To przekłada się na widoczny rozwój i podejmowanie licznych inwestycji. Część z nich wspiera lokalne biznesy. Duży odsetek jest przeznaczany na modernizację obiektów miejskich. Z kolei liczne miejsca pracy przekonują mieszkańców do pozostawania na rodzinnych ziemiach. Na końcu warto jeszcze wspomnieć o prestiżu dla całego regionu Strykowa.

Dodaj komentarz