Handel i usługi w Głownie kwitną

Handel i usługi w Głownie kwitną

Głowno było niegdyś miastem szlacheckim. Prawa miejskie zostały nadane w roku 1427. Aktualnie miasto posiada powierzchnię liczącą 19,90 km². Zaś liczba ludności nie przekracza 15 tysięcy. Co ciekawe, prawie jedną trzecią zajmują tutaj użytki leśne. Miasto otaczają bory sosnowe oraz bory mieszane sosnowo-dębowe z domieszką brzozy, a miejscami jodły. Są one pozostałością lasów porastających niegdyś ziemię łódzką. Tylko nieco więcej, bo 35% stanowią tereny rolnicze.

Rynek pracy

Miasto jest pozbawione dużych ośrodków przemysłowych, które mogą stanowić miejsca pracy dla lokalnej ludności. Kwitnie za to tutaj duch przedsiębiorczości. Sektorami, które wybitnie się rozwijają, są handel i różnego rodzaju usługi. W Głownie działa kilka kwiaciarni, sklepów przemysłowych, papierniczych, budowlanych (w tym dwa składy budowlano-opałowe), metalowych, ogrodniczych, elektrycznych, komputerowych oraz oferujących sprzęt RTV i AGD. Poza tym działają tu aż 3 piekarnie. Spora jest liczba aptek i stacji paliw. Pracę w mieście znajdą również pracownicy banków. Tych także jest niemało. Do tego na terenie Głowna działa bardzo duża liczba sklepów z odzieżą używaną. Z kolei do typowych obiektów handlowych warto zaliczyć galerię, targowisko miejskie, a także kilka mniejszych bazarów, które działają na terenie poszczególnych osiedli. Warto pamiętać, że takie miejsca stanowią cenne źródło zatrudnienia. Niestety najczęściej dają możliwość jedynie pracy sezonowej.

Komentarze

  1. Głowno jest bardzo przyjemnym miejscem do życia i chociaż ofert pracy nie ma aż tak dużo, to dla kogoś kto chce tu mieszkać i pracować zawsze coś się znajdzie. Ci bardziej przedsiębiorczy otwierają swój biznes. Sam prowadzę własną firmę i nie narzekam na brak pracy.

  2. Duża część mieszkańców dojeżdża do pracy do Łodzi.

    1. Tak, odległość jest niewielka, trzydzieści parę kilometrów.

    2. Nawet bardzo dużo osób z Głowna pracuje w Łodzi.

      1. Tak, do Łodzi jest blisko.

Dodaj komentarz