Początek roku to idealny moment na poszukiwanie pracy w Głownie

Początek roku to idealny moment na poszukiwanie pracy w Głownie

Psychologowie są jednogłośni w tym, że decyzje podejmowane wraz z nadejściem nowego czasu (roku, czy jakiegoś przełomowego momentu w życiu) są zdecydowanie bardziej obarczone sukcesem. Dlaczego jeszcze to właśnie początek roku 2018 jest doskonałym czasem na poszukiwanie pracy w Głownie? O tym poniżej.

Nowe z reguły oznacza lepsze

Chyba każdy z nas pamięta z czasów dzieciństwa nutkę ekscytacji na myśl o nowej zabawce, czy jakiejkolwiek innej atrakcji przygotowanej przez rodziców. Analogicznie jest w życiu dorosłym. Chociaż bardzo często towarzyszy nam lęk przed zmianami w życiu, to jednak na poziomie podświadomości nie możemy się ich doczekać. Wszystko dlatego, że według naszego mózgu: nowe oznacza lepsze. W związku z powyższym nowy rok jest dla zdecydowanej większości społeczeństwa polskiego takim magicznym i ekscytującym czasem na nowości i zmiany.

Czas start

Warto pamiętać, że początek roku kalendarzowego to także start wielu nowych inwestycji i dofinansowań. Wystarczy tylko zerknąć na stronę internetową Urzędu Pracy w Głownie, aby się o tym przekonać. Ponadto styczeń to dla wielu pracodawców czas, w którym zauważają oni braki kadrowe w swoich firmach. W efekcie powstają nowe wakaty, które wymagają obsadzenia. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o umowach czasowych. Statystyki wskazują, że zdecydowana większość z nich kończy się pod koniec roku. W praktyce oznacza to fakt, że od stycznia wiele stanowisk zostaje wolnych, bo pracownicy z różnych względów nie chcą przedłużać umów.

Komentarze

  1. Ja właśnie nową pracę znalazłam na początku roku.

  2. Z nadejściem nowego roku pojawia się przeważnie o wiele więcej nowych możliwości.

    1. Nowe możliwości mogą pojawić się w każdym momencie życia, niezależnie od momentu, w którym się znajdujemy.

Dodaj komentarz