Gdy liście spadają z drzew w Rzgowie..

Gdy liście spadają z drzew w Rzgowie..

Dni stają się coraz krótsze, temperatury spadają, a aura nie sprzyja temu, by spędzać czas w przydomowym ogrodzie. Dlatego posiadacze własnych terenów zielonych przygotowują się do zimy. Zabezpieczają rośliny, które w ciepłych promieniach słońca cieszyły patrzących na nie, grabią liście…

A czy wiecie, że jesień w Rzgowie to doskonały czas dla pracowników sezonowych? Jak wiadomo, nie każdy ma czas i ochotę na jesienne porządki w ogrodzie, czy na działce. Nie wszyscy również wiedzą, w jaki sposób zabezpieczyć delikatne rośliny przed bardzo niskimi temperaturami. W związku z powyższym, w mieście dość powszechne stało się korzystanie z usług takich właśnie osób, które o sadach i ogrodach wiedzą naprawdę wiele.

Jesień to także czas zadumy. To właśnie wtedy najczęściej odwiedzamy groby bliskich, którzy już odeszli z tego świata. Wtedy też ręce pełne roboty mają wspomniani wcześniej pracownicy sezonowi. Na specjalne życzenie odwiedzają cmentarze, aby uprzątnąć miejsce pochówku zmarłych. Co ciekawe, w Rzgowie nawet zarządcy obiektów cmentarnych w okresie jesiennym korzystają z pomocy takich pracowników.

Jak zatem widać, pracownikom w Rzgowie żadna praca nie jest straszna. Nie obawiają się oni także zmiennej pogody za oknem. A wiecie dlaczego? Bo wiedzą, że już za kilka miesięcy znowu nastanie wiosna.

Dodaj komentarz