Do pracowitych praca należy

Do pracowitych praca należy

Niegdyś mawiało się, że do odważnych świat należy. Czy aby na pewno tak jest? Okazuje się, że w Łęczycy to nie odwaga decyduje o powodzeniu na rynku pracy. Potencjalni kandydaci powinni odznaczać się jeszcze jedną niezwykle ważną cnotą.

Szanse i wyzwania w dobie internetu

Żyjemy w czasach, w których niemal wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Nieważne, czy chodzi o robienie zakupów, płacenie rachunków, czy wybór miejsca na wakacje. Wszystkie te kwestie możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Podobnie ma się rzecz w aspekcie edukacji. Chyba nie ma już umiejętności, której nie można by nauczyć się przed szklanym ekranem monitora. Z drugiej jednak strony wirtualny świat potrafi być uzależnieniem. Ciągłe przeglądanie mediów społecznościowych, podglądanie celebrytów, przeszukiwanie sklepów itp potrafi absorbować na długie godziny. Jak twierdzą zatroskani rodzice w Łęczycy, ich dzieci mogłyby się niemal nie rozstawać ze zdobyczami technologicznymi. Jak zatem znaleźć złoty środek? W jaki sposób internet może być pomocny na rynku pracy, na który wkraczają młodzi ludzie?

Przygotowanie do sukcesu

Grunt to właściwy fundament. Warto wpoić młodym, już na etapie edukacji wczesnoszkolnej, że sukces należy tylko do osób pracowitych. Owszem słyszy się o przypadkach, że komuś się udało. Pytanie tylko, ile wcześniej poświęcił na to czasu. Faktycznie dostęp do internetu sprawia, że każdy człowiek (pod warunkiem, że jest pracowity) może zdobyć najróżniejsze kwalifikacje i umiejętności. Nauka gotowania, szydełkowania, robienia na drutach, szybkiego czytania, języków obcych, grafiki komputerowej, programowania to tylko początek.

Dodaj komentarz