Łęczyca wprowadza na rynek pracy od najmłodszych lat

Łęczyca wprowadza na rynek pracy od najmłodszych lat

O ty, że łęczyckim rynek pracy do najbardziej hojnych nie należy, wiedzą już chyba wszyscy. W mieście oraz gminie znalezienie pracy jest stosunkowo trudnym zadaniem. Dlatego kadra pedagogiczna postanowiła uczyć odpowiednich nawyków już najmłodsze pokolenie.

Wakacje, czyli dużo wolnego czasu

Miesiące letnie są dla większości dzieci i młodzieży okresem odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jest to zatem doskonała okazja do zdobywania nowych umiejętności i poszerzania swoich horyzontów. Pracownicy Biblioteki Miejskiej, przy wykorzystaniu środków unijnych stworzyli cykl szkoleń. W ramach wakacyjnych warsztatów uczestnicy poznają tajniki pracy i funkcjonowania robotów. Mają także możliwość przyjścia na warsztaty grafiki komputerowej. A w związku z tym, że organizatorem jest biblioteka, najmłodsi są nieustannie zachęcani do sięgania po książki. Tak dla odmiany, zamiast smartfona.

Profity na przyszłość

Akcja po pierwsze tworzy miejsca pracy dla organizatorów i szkoleniowców. Po drugie stanowi ogromny kapitał na przyszłość. W regionie, w którym trudno jest znaleźć pracę, warto inwestować w kapitał ludzki i zachęcać do samorozwoju. Czy może być na to lepszy sposób aniżeli zaszczepianie takich nawyków wśród najmłodszego pokolenia? Podstawy robotyki, projektowanie graficzne, nauka programowania stanowią niewątpliwie bazę profesji XXI wieku. Dlatego warto zgłębiać ich tajniki, nawet w postaci zabawy, już od najmłodszych lat.

Dodaj komentarz