Czy Warta jest odwiedzenia warta?

Czy Warta jest odwiedzenia warta?

Przemierzając tereny województwa łódzkiego, nie powinno się pominąć Warty. Miasto jest pełne zabytków, w których drzemie duch przeszłości. Będąc na miejscu, można przenieść się w czasy różnych epok w sztuce, jak chociażby gotyk czy barok. Część zabytków doceniono do tego stopnia, że zostały one wpisane do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa. W mieście można zwiedzić również niezwykłe muzeum. Do obiektów wartych odwiedzenia warto zaliczyć także ratusz, jatki oraz nowy cmentarz żydowski. Co ciekawe, stara część miasta, a zwłaszcza jej układ urbanistyczny zachowuje nadal swój pierwotny kształt.

Warto wyciągnąć wnioski

Władze miasta i gminy mają na swoim koncie pewien nieudany projekt. Mowa o adaptacji turystycznej zbiornika retencyjnego. Niestety inwestycja została zdyskwalifikowana. Powodem były liczne błędy merytoryczne, które pojawiły się na etapie realizacji. Omówiona sytuacja jest dowodem na to, że każdy pomysł warto wcześniej gruntownie przemyśleć. Pocieszające jest jedynie to, że środki na realizację były pozyskane z funduszy unijnych, a nie lokalnej kasy.

Warto inwestować w bazę turystyczną

Nieudolne próby podejmowane do tej pory, nie powinny jednak przekreślać szans na rozwój regionu w sektorze turystycznym. Zwłaszcza, że istnieją ku temu warunki. Dlatego inwestorzy lub po prostu osoby przedsiębiorcze są pilnie w Warcie poszukiwane. Dzięki ich działalności, miasto może zyskać miano prężnie działającego ośrodka turystycznego, z rozbudowaną bazą hotelowo-gastronomiczną.

Dodaj komentarz