Czy opłaca się inwestować w przemysł włókienniczy w Brzezinach?

Czy opłaca się inwestować w przemysł włókienniczy w Brzezinach?

Brzeziny od lat kojarzą się z przemysłem włókienniczym. Przez lata funkcjonowały tam bowiem znane fabryki produkujące odzież. Dzisiaj jednak Brzeziny nie są postrzegane jako miejsce, w którym warto się zatrzymać. Są na liście miast z największym zanieczyszczeniem w Polsce. Przemysł włókienniczy już również od jakiegoś czasu funkcjonuje tam w bardzo ograniczonym zakresie. Trzeba więc zastanowić się, czy na pewno warto inwestować swój czas oraz pieniądze w biznes w takim miejscu.

Zaletą inwestowania w województwie łódzkim, są szczególnie niskie koszty. Podobnie jest w Brzezinach. Wybór takiego miejsca na fabrykę może być dobrym rozwiązaniem, gdyż koszty pracy będą niskie. Stosunkowo łatwo może być również pozyskać ludzi do pracy. Wiele osób ma kompetencje związane z szyciem. Mogą mieć również doświadczenie wyniesione z pracy w konkurencyjnych zakładach.

Zanim zainwestuje się w przemysł odzieżowy w Brzezinach, trzeba mieć jednak w pamięci fakt, że w Polsce jest bardzo wiele firm odzieżowych. Konkurencja jest więc bardzo duża. Sprzedaż odzieży może być więc dużym wyzwaniem. Warto się więc zastanowić, czy na pewno jesteśmy w stanie mu podołać. Być może nie będzie to takie proste, jak się wydaje. Ogromna ilość sieciówek, które oferują swoją odzież w Polsce w bardzo konkurencyjnych cenach, potrafi skutecznie zniechęcić do zakupu lokalnych produktów.

Dodaj komentarz