Z Europą ramię w ramię

Z Europą ramię w ramię

Pod względem rozwoju regionu województwa łódzkiego, miasto Aleksandrów Łódzki znajduje się w czołówce. Taka sytuacja stanowi sporą perspektywę rozwojową dla mieszkańców. Z drugiej strony pociąga za sobą pewne wymagania, o których poniżej.

Skuteczna komunikacja

Każdy rozwój jest ściśle związany z ekspansją. Tak to już w gospodarce bywa, że każda firma wraz ze wzrostem, potrzebuje nowych rąk do pracy oraz rynków zbytu. I o ile z tym pierwszym w mieście (lub okolicach) nie ma aż takiego problemu, o tyle nowe rynki to nowe wyzwania. A jednym z najtrudniejszych jest właśnie komunikacja. Nie chodzi nawet o brak umiejętności miękkich, a raczej o znajomość języków obcych.

Znać, a potrafić

Czy jest jakaś różnica pomiędzy stwierdzeniami: znam zasady ortograficzne, a potrafię pisać teksty reklamowe? Okazuje się, że jest ona kolosalna. Analogicznie jest z językami, którymi posługują się zagraniczni partnerzy. Można znać język obcy, ale nie potrafić się nim posługiwać w rozmowie z kontrahentem. Powodów takiej sytuacji jest bardzo dużo. Począwszy od niewłaściwej edukacji, poprzez wewnętrzny lęk przed mówieniem i brak praktyki, a na wrodzonej nieśmiałości skończywszy. Jak temu zaradzić? Można tak, jak w Aleksandrowie Łódzkim, czyli stawiać na aktywną znajomość języków obcych. A wszystko po to, by każdy potrafił, skutecznie i bez mniejszych oporów, porozumiewać się z obcokrajowcami.

Dodaj komentarz