Targi pracy sposobem na znalezienie pracowników w Aleksandrowie Łódzkim

Targi pracy sposobem na znalezienie pracowników w Aleksandrowie Łódzkim

Jak wiadomo, każde miasto walczy o to, aby w jego rejonie mieszkańcy byli osobami przedsiębiorczymi. Tak właśnie jest w Aleksandrowie Łódzkim. Ilość zarejestrowanych przedsiębiorstw jest dość imponująca. Pozazdrościć jej mogą inne miasta. Można pomyśleć, że jest to sytuacja doskonała. Kryje się za nią jednak pewne niebezpieczeństwo. Jakie? O tym poniżej.

Brak kandydatów

Na obszarze, w którym zdecydowana większość mieszkańców decyduje się na prowadzenie własnego biznesu, brakuje kandydatów do pracy. Nie pomagają nawet ogłoszenia sukcesywnie zamieszczane w największych portalach pracy. Jak w takim razie poradzić sobie w takiej sytuacji?

Wyjść do ludzi

Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie znaleźli przedsiębiorcy w Aleksandrowie Łódzkim. Postanowili oni wyjść do ludzi, a ściślej rzecz ujmując do potencjalnych pracowników. Na terenie gminy organizowane są liczne targi pracy. Jest to wręcz idealna okazja, by pokazać się społeczeństwu i móc zainteresować potencjalnych pracowników wolnymi wakatami.

Ogłoszenie to za mało?

Okazuje się, że w niektórych przypadkach dodanie ogłoszenia z prezentowaną ofertą pracy to za mało. Zwłaszcza jeżeli pracodawca umieszcza informacje tylko na niszowych, często darmowych portalach. Dla potencjalnych pracowników jest on po prostu niewiarygodny. Niejednokrotnie nie pomagają nawet pozytywne opinie w sieci. Dlatego w Aleksandrowie Łódzkim firmy bardzo chętnie wystawiają swoje stoiska na targach. Działy HR czy też pojedyncze osoby, które odpowiadają za rekrutację, mają możliwość bezpośredniej rozmowy z kandydatami. Mogą oni dopytywać o wymagania, które skłonią adepta do pracy na konkretnym stanowisku i odwrotnie. Jest to też świetna okazja to przechwytywania dokumentów aplikacyjnych.

Dodaj komentarz