Szadek wyposaża stanowiska pracy

Szadek wyposaża stanowiska pracy

Miasto jest doskonałym przykładem rozwijających się biznesów. Niemal na każdym rogu spotkać można firmy mikro i małe. Z jednej strony tworzy to pozytywną wizję. Z drugiej jednak należy pamiętać, że miastu niezbędny jest rozwój. Biorąc pod uwagę powyższy aspekt, postanowiono zająć się pomocą dla przedsiębiorców.

Nowi pracownicy

Na początku Urząd Pracy przyznał środki na zatrudnienie bezrobotnych. Szybko jednak okazało się, iż lokalne firmy nie mogą w pełni wykorzystać tegoż potencjału ludzkiego. Powód okazał się zgoła trywialny. Otóż początkującym przedsiębiorcom brakuje funduszy na tworzenie nowych stanowisk. W niektórych przypadkach chodzi tylko o doposażenie miejsca pracy dla nowej osoby. Jak wiadomo, ciężko pracować i być wydajnym na niekompletnym stanowisku. Niemożliwe jest także, aby przy jednym stanowisku pracowały dwie osoby. W związku z tym ponownie z pomocą przyszedł Urząd. Wszystkie firmy, które znalazły się w tak patowej sytuacji, mogą ubiegać się o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Nowe szanse i możliwości

Warto podkreślić, iż taka inicjatywa jest doskonałą możliwością rozwoju konkretnego przedsiębiorstwa. Dzięki pozyskanym funduszom, pracodawca może zakupić kosztowny sprzęt, który wprowadzi innowacyjność do firmy. Przede wszystkim jednak przyczyni się do wykorzystania pełnego potencjału nowo zatrudnionej osoby.

Dodaj komentarz