Skierniewicka turystyka może pomóc w walce z bezrobociem

Skierniewicka turystyka może pomóc w walce z bezrobociem

Miasto położone między kompleksem czterech lasów. Od północy Skierniewice graniczą z Bolimowskim Parkiem Krajobrazowym, od wschodu z Lasem Zwierzynieckim. Na południu i południowym wschodzie znajdują się dwa kompleksy lasów w granicach administracyjnych miasta i poza nim. W środkowej części metropolii znajduje się Park Miejski o powierzchni wynoszącej 42 ha, który został założony w XIV wieku. Niezwykłe położenie miasta pomiędzy terenami leśnymi oraz bardzo ciekawa zabudowa sprawiają, iż jest to wyjątkowy region. Skierniewice to także przyjemny klimat polskich nizin. Do tego dochodzi nowoczesna ochrona przyrody, której początki sięgają drugiej połowy XIX stulecia. Wszystkie powyższe aspekty kształtują liczne walory dla odwiedzających.

Zabudowa miejska

Z drugiej strony warto także spojrzeć na architekturę metropolii, a także wszelkie wytwory ludzkiej działalności. Skierniewice są nie tylko pełne pięknych zabytków jak, chociażby zespół pałacowo-parkowy czy liczne kościoły. To także znaleziska archeologiczne. W mieście znajduje się też kilka muzeów. Dodatkowo funkcjonuje stosunkowo rozbudowana baza noclegowa tj. 4 obiekty hotelowe.

Nowe miejsca pracy

Znaczny rozwój turystyki w mieście może zdecydowanie przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy. Dodatkowo przybywający turyści stają się wówczas siłą napędową dla miejskiej gospodarki.

Dodaj komentarz