Fachowcy będą mieć ręce pełne roboty

Fachowcy będą mieć ręce pełne roboty

Uśmiechy nie schodzą z twarzy specjalistów, którzy zajmują się wymianą piecy grzewczych. Wszystko dlatego, że miasto otrzymało środki na dofinansowanie przyłączy do sieci gazowej oraz ciepłowniczej.

Ochrona środowiska

Przede wszystkim jest to krok milowy dla dbania o środowisko naturalne. A to w mieście nie należy do najczystszych. Wszystko przez wzgląd na funkcjonujący tutaj przemysł. Najbardziej do zanieczyszczenia przyczynia się branża metalowa i elektromaszynowa. Miasto już od dawna stara się zapobiegać negatywnym skutkom ich działalności dla atmosfery. Jednakże ograniczenie emisji szkodliwych substancji w prywatnych posiadłościach może się okazać bardzo pomocne. Jak się okazuje, w Tomaszowie Mazowieckim aż 60% zanieczyszczeń jest spowodowanych nie przez firmy, a mieszkańców.

Praca

Kwota w wysokości 4,915 mln złotych jest naprawdę bardzo kusząca. Biorąc pod uwagę fakt, iż większość usług będzie oferowana przez lokalnych specjalistów, jest to doskonała wiadomość. Dlatego już teraz zacierają oni dłonie na myśl o zleceniach. Z drugiej strony, zaczynają się rozglądać w poszukiwaniu pomocników i pracowników pełnoetatowych. Ponieważ do tej pory swoje usługi najczęściej świadczyli w pojedynkę. Teraz jednak rozpocznie się walka z czasem, bo do rozpoczęcia sezonu grzewczego czasu pozostaje coraz mniej. A wiadomo, że każdemu uczestnikowi projektu będzie zależało na tym, aby zdążyć jeszcze przed pierwszym jesiennym chłodem. Zwłaszcza, że część z nich swoje wnioski złożyła już w lutym b.r.

Dodaj komentarz