Po wsparcie do Drzewicy

Po wsparcie do Drzewicy

Brak pracy, a zwłaszcza długotrwały, spędza nie tylko sen z powiek. W skrajnych przypadkach potrafi nawet doprowadzić do depresji. A już na pewno sprawia, że człowiek izoluje się od otoczenia i znajomych. Wszystko dlatego, że czuje się mniej wartościowy niż jego rówieśnicy, którzy pracują zawodowo.

Czas na nowy start

Tak właśnie w większości przypadków czują się bezrobotni w Drzewicy. W rozmowach z nimi słychać rozgoryczenie i zwątpienie we własne możliwości. W gronie tym znajdują się również osoby niepełnosprawne. Dlatego władze gminne przystąpiły do realizacji projektu, który ma zaktywizować prawie 40 osób. Głównym celem jest nie tylko zapewnienie 6-miesięcznych staży zawodowych (w przypadku osób niepełnosprawnych długość stażu jest 2 miesiące dłuższa). Pomysłodawcom zależy przede wszystkim na zmianie myślenia tych osób. Wiedzą oni, że jest to klucz do sukcesu na przyszłość. Tylko dzięki temu ci ludzie poradzą sobie w odległej przyszłości.

Zakres wsparcia

Dlatego też nie może się obyć bez pomocy specjalisty psychologa. To właśnie on pomaga uczestnikom spojrzeć na ich życie z innej perspektywy aniżeli brak pracy. Dodatkowo w programie przewidziano konsultacje z doradcami zawodowymi. Często jest tak, że nie wiemy, co chcielibyśmy robić w naszym zawodowym życiu. Wyspecjalizowany konsultant pomaga w rozwiązaniu np. testu predyspozycji, które pomoże w obraniu właściwego kierunku. Udział w projekcie obejmuje także warsztaty podnoszące kwalifikacje cyfrowe. Są one ostatnio jednym z najczęstszych powodów niepowodzenia w procesie rekrutacyjnym. Dodatkowo specjaliści pokażą, jak efektywnie poszukiwać zatrudnienia i z jakich portali internetowych warto korzystać, a jakich zdecydowanie unikać. Na zakończenie władze Drzewicy zapewniają także usługi pośrednictwa pracy.

Dodaj komentarz