Kosmetyki sposobem na biznes

Kosmetyki sposobem na biznes

Szampony, żele pod prysznic, płyny do kąpieli, podkłady, tusze, cienie, szminki to produkty, które w Błaszkach sprzedają się najczęściej. Jak i gdzie, skoro w mieście brakuje markowych drogerii? O tym poniżej.

Katalog, jako narzędzie pracy

Jeszcze kilkanaście lat temu, prezentacje i sprzedaż katalogowa święciły tryumfy. Jest całe mnóstwo kobiet i mężczyzn, które wówczas zarobiło olbrzymie pieniądze. Wydawać by się mogło, że w dzisiejszej dobie, taka forma promocji odejdzie do lamusa. Tymczasem w mniejszych miasteczkach (jak np. Błaszki) nadal jest to jeden z najskuteczniejszych kanałów sprzedaży. Powodów jest kilka. Pierwszy z nich to brak rozbudowanej sieci drogerii i perfumerii sieciowych. Choć większość rzeczy można zamówić przez internet, nadal jest spore grono osób, które potrzebują wcześniej dany kosmetyk zobaczyć na żywo. Po drugie, fachowe doradztwo i możliwość wcześniejszego przetestowania. To kolejny powód, dla którego w Błaszkach tak chętnie kupuje się kosmetyki u konsultantek kosmetycznych. Wreszcie ostatni aspekt to liczne promocje i oferty last minute. W przypadku zamówień z drogerii internetowych, niejednokrotnie doliczana jest przesyłka. Zamawiając z katalogu, wszelkie koszty z ewentualną dostawą ponosi konsultant.

Mobilne biuro

Z drugiej strony, warto pamiętać, że prezentacja i sprzedaż oferty katalogowej wiąże się z otrzymaniem prowizji dla sprzedawcy. Taka forma pracy jest niejako mobilnym biurem. Praktyka pokazuje, że można na tym nie tylko bardzo dobrze zarabiać, ale również rozwijać zdolności sprzedażowe, czy autoprezentacyjne. Nawet w polskiej blogosferze można przeczytać o kilku przedsiębiorczych kobietach, które zaczynały jako konsultantki kosmetyczne.

Dodaj komentarz