Gdy brakuje umiejętności

Gdy brakuje umiejętności

Są co najmniej dwie możliwości postąpienia w takiej sytuacji. Można oczywiście siedzieć i narzekać na swoją sytuację, ale można też postąpić tak, jak mieszkańcy Szadka. Szczegóły poniżej.

Zatrważające statystyki

Niskie kompetencje, brak odpowiednich kwalifikacji to najczęstsze przyczyny posiadania statusu osoby bezrobotnej. W efekcie prowadzi to do długotrwałego bezrobocia, niskiego poczucia własnej wartości, a w skrajnych przypadkach do odrzucenia społecznego, czy depresji. Tymczasem można w łatwy sposób zmienić swoją sytuację. Chodzi oczywiście o podniesienie poziomu swoich kompetencji. Możliwości jest wiele i każdy może znaleźć coś dla siebie. Począwszy od zdobycia dodatkowego wykształcenia poprzez udział w kursach i szkoleniach, a na praktyce w dużym przedsiębiorstwie skończywszy. Jak jednak pozwolić sobie na to wszystko, gdy jesteśmy bezrobotni? Okazuje się, że jest na to bardzo prosta rada.

Dla każdego coś idealnego

Mowa o licznych darmowych kursach i szkoleniach, które są finansowane ze środków unijnych. Jedyne, czego nam potrzeba w tym przypadku to czas i determinacja w zdobywaniu konkretnych kompetencji. Co ciekawe, wiele z nich kończy się płatnym stażem w firmie. Pozwala to ugruntować wiedzę oraz zdobyć niezbędne doświadczenie w określonej dziedzinie, czy branży. A co z osobami, które mają już na swoim koncie jakieś doświadczenie zawodowe? Pamiętajmy o możliwości podniesienia poziomu swoich kompetencji.

Dodaj komentarz